PLANLAMA


Müşteri siparişlerinin firmamıza ulaşmasından itibaren, ham kumaşların depoya gelmesinden sevk aşamasına kadar istenen kalite ve termin zamanında işletme içerisindeki işlemlerinin planlandığı ve gerekli takibinin yapıldığı süreç.

DEPO


Müşterilerimizden gelen kumaşlar EPP sistemi kanalı ile kabul edilir ve kumaşlar kontrol edilmek için Ham Kumaş Kalite Kontrol bölümüne taşınır. MIL - STD - 105D standartlarına göre kontroller yapılarak, kumaşlar raflara yerleştirilir.

ÖRME


Tek plaka, çift plaka,tüp ve ringel örgü makinaları ile aylık 400.000 kg örme kumaş kapasitesine sahip olan fabrikamızda, her türlü düz, fantazi, geleneksel kumaş üretimini en üst kalite güvencesiyle üretmekteyiz.

LABORATUAR


Müşteriler tarafından gönderilen renklerin istenilen kumaş kalitesine ve yine müşteri tarafından istenen prosesse göre en hızlı şekilde renk çalışmasının yapılması, boyama ve boyama sonrasında renklerin sürekli olarak takip edilmesi.

BOYA


Pamuk, polyester, viskon, keten, modal, yün ve bunların karışımlarından yapılmış örgü kumaşların boyama işlemleri son teknoloji modern makinalarda gerçekleştirilir.Tüm boyama iş süreçleri uzman personel tarafından her aşamada kontrol edilerek hatalı üretim ortadan kaldırılır.

APRE - KURU


Boyama işlemleri biten kumaşlar müşteri isteklerine göre uygun en, gramaj ve çekme değerlerine göre ayarlanmak üzere apre bölümüne gönderilir. Apre bölümündeki modern makinalar ile RAM, Gergili Kurutma, Zımpara, Şardon ve Karbon Fırça ile müşteri istekleri doğrultusunda işlemler uygulanır.

KALİTE KONTROL


İşletme içerisindeki işlemleri tamamlanmış kumaşların hata raporları ve gerekli listelerin düzenlenmesi, çekmezlik ve diğer istenen testlerin dünya standartlarına uygun olarak yapılması ve kumaşların son kontrollerinin yapılarak sevkiyata hazır hale getirilmesi.

SEVKİYAT


İşletmede bulunan ve proses işlemleri tamamlanmış ve gerekli kontrollerden geçmiş sevkiyata hazır kumaşların en hızlı şekilde müşteriye sevk edilmesinin sağlanması.

İHRACAT

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti' ni ilke edinmiş olan Vega Tekstil, ürünlerini ağırlıklı olarak dış pazarlara ihraç etmekte ve bu pazarlardaki payını her geçen gün müşterilerine sunduğu iyi hizmet ve kaliteli ürünleri ile arttırmaktadır. Kurulduğu günden beri uluslararası platformlarda geçerliliği tescillenmiş kalite belgeleri ile saygın müşterilerinin tercihi olan Vega Tekstil, ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmektedir.